محدودیت در دسترسی به سرویس‌های مپ

سرویس‌های نقشه مپ به نحوی طراحی و ارائه شده که برای تمامی توسعه دهندگان قابل دسترسی باشه. این دسترسی شامل ارائه سرویس باکیفیت برابر برای تمامی کاربران در تمامی پلن‌های استفاده از سرویس نقشه مپ هستش به نحوی که قادر باشن از تمامی امکانات و سرویس‌های مپ با بالاترین کیفیت و سرعت استفاده کنند. از این رو کاربران در تمامی پلن‌های زیرساخت نقشه مپ دسترسی یکسانی به کیفیت سرویس‌های نقشه دارند و تنها یک پیش شرط برای این دسترسی در نظر گرفته شده است: ساخت حساب کاربری و استفاده از توکن دریافتی در پروژه.

برای این کار کافیه تا حساب کاربری خودتون رو در ناحیه کاربری ایجاد کنید و اولین پروژه خودتون رو بسازید. به محض ایجاد یک پروژه جدید یک توکن در اختیار شما قرار داده می‌شود که باید اون رو بر اساس راهنمای توسعه دهندگان داخل پروژه قرار بدین تا دسترسی شما به سرویس‌های نقشه مپ تضمین بشه. بر اساس همین توکن میزان مصرف شما محاسبه می‌شه که در حساب کاربری قابل مشاهده است.

حالا این سوال مطرح می‌شه که در چه صورتی دسترسی به سرویس‌های مپ محدود می‌شه یا به زبان دیگه کی با پاسخ unauthorized مواجه می‌شیم؟

برای این سوال سه جواب وجود داره:

  1. هنگامی که توی پروژه‌تون توکن رو قرار نداید، جای اشتباهی قرار دادین و یا حتی ممکن هستش توکن رو دقیق شبیه اونچه دریافت کردید قرار ندارید.
  2. هنگامی که از سطح مصرف پلن کنونی فراتر رفتین و پلن خودتون رو ارتقا نداید یا با عدم تمدید طرح فعلی به طرح رایگان برگشته اید.
  3. تخطی از شرایط و قوانین استفاده از مپ می‌تونه پس از بی‌توجهی به اخطار اولیه به محدودیت دسترسی به سرویس‌های نقشه مپ منجر بشه.

برای اینکه با این موارد مواجه نشید بهتره با جزئیات مربوط به محدودیت دسترسی به هر یک از سرویس‌های نقشه مپ آشنا باشید.